13 април 2009

Първа пролетна победа за Марица!!!

Отборът на Марица постигна първата си победа през пролетния полусезон след като надигра Зенит (Ветрен дол) с 3:1. След равностойни първи минути на срещата Кирил Атанасов откри резултата след удар от средно разстояние. При удара топката срещна напречната греда и тупна на около метър зад голлинията на гостите. Малко след това гостите се върнаха в мача след атака отляво и прехвърлящ удар в горния десен ъгъл на вратата, но радостта им беше твърде кратка, защото само минута след изравняването бившият играч на Хебър Васко Цоклинов порази вратата на Зенит с удар от около 25 метра. Минути преди края на първото полувреме гостите се простиха с надеждите си за нещо повече от почетна загуба, след като центриране от корнер бе засечено точно с глава-3:1. През второто полувреме играта беше равностойна, като ще се запомнят два пропуска на гостите и един удар на Добромир Методиев от Марица, който разтресе десният страничен стълб на вратата на Зенит. Мачът завърши при резултат 3:1 и играчите на Марица се поздравиха със заслужена победа.