09 октомври 2010

Победа с 2:0 срещу Барикади (Стрелча)!

Марица постигна домакинска победа с резултат 2:0 срещу гостуващия тим на Барикади (гр. Стрелча). Срещата се игра днес от 16:00 ч при добро за футбол време, а от началото домакините поеха инициативата и имаха териториален превес, но гостите от Стрелча отговаряха с опасни контри, който обаче нямаха резултат. След няколко пропуска в средата на полувремето Георги Вучев проби отдясно и с точен пас качи топката на главата на Кирил Атанасов, чийто първи удар срещна напречната греда на вратата на гостите, но с добра добавка Атанасов откри резултата. В 45-та минута след пас на Вучев топката попадна у Илия Гочев-Шакири, който с плътен изстрел в горния ляв ъгъл удвои резултата, като топката срещна напречната греда преди да се оплете в мрежата. След почивката и двата отбора пропуснаха по няколко опасни положения, като беловци не успяха да разгромят гостите, а те от своя страна пропуснаха да отбележат почетен гол. Трябва да отбележим коректната игра, като в двубоя имаше само един жълт картон показан на единия от голмайсторите за Марица Илия Гочев.