12 март 2011

Победихме Сарая навън!!!

Футболистите на Марица постигнаха първа победа за пролетния полусезон над тима на ФК Сaрая като гости с 2:1! Днес от 15:00 ч в прекрасно за футбол време, двата отбора изнесоха оспорван мач пред около стотина зрители на стадиона в с. Сарая. Домакините упражниха натиск от самото начало на двубоя който даде резултат и в 15-тата минута след центриране отляво топката попадна в Георги Спасов, която я върна на свой съотборник около точката за изпълнение на дузпа и той не сгреши - 1:0. След гола картината на терена се запази, като домакините владееха повече топката, а беловци разчитаха на контраатаки, като в края на полувремето пропуснаха две чисти положения за гол. След почивката гостите изнесоха играта по-напред, но не успяваха да създадат чисти положения. Все пак домакините отново имаха териториален превес, но както и през първата част разчитаха предимно на центрирания. В 75-тата минута беловци получиха правото да изпълнят дузпа и капитана Станислав Савов бе точен за 1:1, а в следващата минута удар от воле на Иван Гечев бе спасен с последни сили от стража на Сарая. След изравняването сарайци започнаха да атакуват още по-яростно, но при добра контра най-добрият в срещата за Марица, Станислав Савов умело финтира противник и проби отдясно в наказателното поле на домакините, където извади топката на Петър Лазаров, а той разстреля вратаря на ФК Сарая за 1:2. След обрата домакините опитаха няколко атаки, но за повече нямаше време. ФК Сарая - Марица 1:2!