25 юли 2011

Започнахме контролите с равенство срещу Варвара!

Марица изигра първият си приятелски мач от предсезонната подготовка, като беловци завършиха наравно 2:2 срещу отбора на Балкан (с. Варвара). Срещата се игра в неделя 24.07 от 19:00ч при прекрасно за футбол време и добре подготвен терен. В началото гостите имаха териториален превес, но без чисти положения за гол. След 10-та минута беловци взеха инициативата и стигнаха до няколко корнера, които не доведоха до опасности пред противноковия вратар. В 20-та минута Георги Ганчев проби отдясно и стреля, играч на гостите изби от голлинията, след което топката попадна у Георги Котев, който нямаше как да сбърка-1:0. Последваха няколко добри атаки за Марица, но при една контра играч на Балкан се оказа очи в очи с вратаря на домакините и отбеляза за 1:1. След изравняването беловци продължиха да атакуват и логично в края на първата част постигнаха втори гол чрез Васко Цоклинов, който навърза четирима противници в наказателното поле на гостите и отблизо порази целта-2:1.
Второто полувреме започна равностойно, но след центриране от корнер и удар с глава гостите възстановиха равенството. До края се получи добра и коректна игра, като и двата отбора пропуснаха по няколко добри възможности за гол. Марица-Балкан 2:2!