17 септември 2011

Марица удари лидера на негов терен!

Марица постигна победа с 1:0 като гост на отбора на Левски (с. Паталеница). Преди мача домакините от Паталеница заемаха първо място в класирането на А ОФГ с четири победи от четири мача и голова разлика 17:0! Срещата се игра днес от 17:00 ч при горещо време и труден терен на стадиона в полите на Родопите. В началото на двубоя домакините опитаха натиск и пропуснаха няколко положения, а беловци се бранеха добре и не пропуснаха възможност да контраатакуват. В 23-тата минута главния съдия на мача Иван Кобаков даде едноминутна почивка за да могат футболистите на двата отбора да се освежат с глътка вода в горещината. В 30-та минута след грешка в отбраната на домакините Десислав Стойнов излезе сам срещу вратаря на Левски, преодоля го и подаде към Илия Гочев-Шакири, който нямаше как да сгреши пред опразнената врата и даде предимство за Марица, като този резултат се запази до почивката. След антракта картината на терена се запази, а в състава на гостите бе извършена принудителна смяна, като на мястото на Десислав Стойнов в игра се появи Георги Котов. Домакините продължиха с опитите си да изравнят, но ръководената от Васко Цоклинов защита на Марица не допусна грешки. В средата на второто полувреме голмайстoрът за Марица Илия Гочев получи директен червен картон за удар без топка срещу противников футболист, а човек от публиката на домакините влезе на терена и се опита да се саморазправи с него, но за щастие беше озаптен навреме. Беловци можеха да добавят още попадения в актива си, но удар с глава на Васко Джелян срещна гредата, а отново той предпочете да шутира вместо да подаде на непокрития Георги Котов. В края на мача Трендафил Узунов се измъкна от защитата на домакините фронтално срещу вратаря и бе фаулиран от капитана на Левски Фърцов, а главния съдия отсъди свободен удар на границата на наказателното поле за Марица и показа червен картон на футболиста на домакините. С изпълнението му се нагърби Васко Цоклинов, но ударът му бе избит. В продължението на срещата домакините опитаха да изравнят с центрирания в наказателното поле на беловци, но те не дадоха резултат и в 96-тата минута главният съдия даде последния сигнал в двубоя. Левски-Марица 0:1.