05 октомври 2011

Загубихме в Черногорово

Марица претърпя поражение с 0:2 при визитата си в с. Черногорово на местния ФК Ботев. Срещата започна равностойно и битката бе главно в центъра на терена, като домакините опитаха начален натиск, но не успяха да отбележат. В 30-та минута след грешка в отбраната на Марица играч на Ботев се озова непокрит на чиста позиция и със силен удар отблизо откри резултата. След гола гостите се активизирха и създадоха няколко ситуации за гол, като при една от тях Десислав Стойнов от чиста позиция прехвърли вратаря на Ботев, но негов съотборник спря топката пред голлинията. В последната минута на първата част дойде и най-спорната ситуация в мача, като след удар отблизо топката срещна ръката на Наско Шуманов, главния съдия Карагьозов остана безмълвен, но след протест от страна на домакините посочи бялата точка. Дузпата бе превърната в гол, а минута след това бе даден последния сигнал за първото полувреме. През втората част беловци опитаха да се върнат в мача, но вратарят на Ботев спаси няколко техни удара, а шут със задна ножица на Трендафил Узунов също попадна в ръцете му. В последната четвърт на мача Марица заигра само в атака, което даде възможност на домакините от Черногорово да създадат няколко сериозни положения за гол, но завършващия им удар бе неточен. Ботев-Марица 2:0!