04 март 2012

Марица започна пролетта с обрат и победа срещу Вихър!

Марица записа победа с 2:1 срещу отбора на Вихър (гр. Ветрен) в мач от първия кръг на пролетния полусезон от първенството на А ОФГ. Срещата се игра на националния празник на България Трети Март от 14 ч на стадиона в гр. Белово пред около сто зрители и при силен вятър.
Беловци наложиха превъзходство от началото на мача, а гостите също не пропускаха възможност да организират атаки. В 10-та минута Десислав Стойнов стреля с глава отблизо, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите, а малко след това шут на Трендафил Узунов също беше париран. Напук на логиката при една от контраатаките си гостите откриха резултата и това попадение им осигури предимство на почивката. През втората част беловци излязоха пределно мотивирани да променят статуквото, като създадоха няколко чисти положения, които вратаря на ветренци спаси. Това се случи в средата на второто полувреме, когато домакините получиха правото да изпълнят ъглов удар отдясно на вратаря на Вихър, а зад топката застана капитанът на Марица Станислав Савов и ударът му попадна директно в мрежата. Десетина минути след това бе отсъден нов корнер за Марица от другата страна и Георги Котов вкара втория гол за Марица отново директно от ъглов удар. До края на мача домакините пропуснаха още две три положения, а отбора на Вихър не успя да създаде ситуации за гол. Марица - Вихър 2:1!