17 април 2012

Ново равенство, този път с Черногорово

Марица направи нулево равенство в домакински мач срещу отбора на Ботев (с. Черногорово), в среща играна пред около 100 зрители на Градския стадион в Белово. Мачът се игра в събота от 16 ч при ветровито време и започна с домакински натиск. Беловци всячески се опитваха да вкарат, като редяха атаки по двата фланга, но трудно стигаха до чисти голови положения. Гостите от своя страна разчитаха най-вече на стабилна отбрана и епизодични контраатаки. Първото полувреме ще се запомни с параболичен удар, който кацна върху напречната греда на гостите и удар на Ламбрев с глава след центриране от корнер, минал на сантиметри от целта. През втората част натискът на Марица се засили, но гостите продължиха да играят стабилно в отбрана, с мисълта най-вече да не допуснат гол. Удобни положения за беловци пропуснаха Васко Цоклинов, чийто удар излезе в аут и влезлият като резерва тежък таран на Марица Добромир Методиев, който не успя да насочи топката в целта от десетина метра. Именно последния пропусна и най-чистото положение в мача, като след удар на Васил Дамянов от 25 метра, вратарят на гостите се засуети и изпусна топката, а от непосредствена близост Методиев нанесе удар, при който топката рикошира в стража на Ботев, удари се в напречната греда, а след това бе избита от защитник на гостите. Те също имаха едно положение в края, когато техен нападател се откъсна в удобна позиция, но ударът му бе много неточен. За целия мач черногорци нанесоха само един точен удар и не изпълниха нито един корнер пред вратата на домакините, но спечелиха точката, за която бяха дошли. След този двубой беловци записаха трето равенство за последните си четири срещи от първенството на А ОФГ. Марица - Ботев 0:0!