09 октомври 2017

Нови три точки в домакинството с Юнак (Ивайло)

В съботния следобяд при невъзможни условия за игра се проведе срещата между изпадналите от А регионална група отбори. Студеното време и непрестанния дъжд предвещаваха малко голове и мъка за двата отбора. Не така обаче се развиха нещата. Още от началото Марица натисна своя съперник и опитваха всячаски да отбележат. Противно на логиката госта вкара гол при една от първите си атаки. Това мотивира още повече отбора на Белово, които продължиха с непрестанните си атаки. В средата на полувремето усилията им бяха възнаградени след хубав пробив по крилото на капитана Георги Вучев и пас, който намери непокрития Добромир Методиев, който изравни резултата. Последваха няколко хубави удара на Ангел Захариев, които като по чудо не влязоха в мрежата. И когато всички очакваха втори гол за домакините, такъв падна, но в тяхната врата, след хубав прехвърлящ удар. Белово отново изоставаше, но ударите заваляха като поройния дъжд над стадиона. Така с 2 гола на Антонио Цветански и Венцислав Ганев от далечна дистанция, резултата бе обърнат още до почивката 3-2. Второто полувреме нещата не се промениха и Белово натисна да приключи мача. В една от атаките, Георги Ганчев проби отдясно, навърза двама от защитниците и качи топката на главата на Цветански в малкото наказателно, който не сгреши и покачи резултата на 4-2. Малко по късно и самия Ганчев отбеляза за 5-2, след кинжален удар. Второто полувреме ще се запомни и с няколко греди, една от които отново бе на Захариев, който нямаше шанса да отбележи. С оглед студеното време и резултата, мача приключи дори и по рано.

Благодарим и на публиката, която отново подкрепи отбора въпреки атмосферните условия. Очакваме и следващия път пълен стадион, който мотивира допълнително футболистите на терена.